מאמרים ועזרים

למה להעביר תקליטים לדיסק? למה להעביר תקליטים לדיסק?

המרת תקליטים לפורמט דיגיטלי? למה לבצע המרת או העברת תקליטים ישנים לדיסק? למה להעביר תקליט ויניל למחשב? למה אנחנו עדיין מחזיקים תקליטי ויניל ישנים? המדיה הזאת כבר קרוב ל 15 שנה בכלל לא רלוונטית. קראו עוד.

קראו עוד

למה להעביר תקליטים לדיסק?

כך תמירו קלטות וידיאו VHS לקובץ מחשב או כל מדיה דיגיטאלית
יש לכם עדיין קלטות וידיאו בבית להמרה? כן, אותם פלסטיקים שחורים עם עיגולים לבנים הנקראים פורמט VHS.  אני בטוח שיש לכם אותם עדיין. אבל יש לכם מכשיר הקלטה וידאו?

קראו עוד

למה להעביר תקליטים לדיסק?

המרת קלטות U-matic  (יומטיק) - אתגר אנאלוגי דיגיטאלי
לפני המרת קלטות מפורמט U-Matic יש לקחת בחשבון שאיכות ההמרה מושפעת ממכלול של כמה פרמטרים קריטיים: סוג ושנת ייצור הקלטת, צורת האחסון והתובלה של הקלטת לאורך השנים. האיום המרכזי הוא למעשה חוסר מקצועיות.

קראו עוד

 למה להמיר סלילים מגנטיים מסוג אודיו לפורמט דיגיטל? למה להמיר סלילים מגנטיים מסוג אודיו לפורמט דיגיטל?

למה להעביר סלילים לדיסק או DVD? כיצד לשמר את סלילי האודיו הישנים? איך מתקנים סליל מגנטי קרוע או פגום? באיזה מהירות יש לנגן את הסלילים האנלוגיים? שאלות קשות...

קראו עוד

עזרים ומאמרים Betacam – על דורותיו וכל הפורמטים שלו

פורמט ה Betacam הוא פורמט וידאו מקצועי, אשר פותח על ידי חברת Sony, ויצא לשוק בשנת 1982. בעיה אחת מוכרת היא המוביל של הסרט אשר אחראי על הובלת על פני ראש הניגון . זוהי טעות עיצוב מוצר ידועה. 

קרא עוד

עזרים ומאמרים

פורמט וידאו 8 (8 mm video format)

ה-Video8 היה פורמט נפוץ מאוד בקרב שוק הוידאו הביתי. אחת הבעיות של הפורמט הזה הוא הסרט הרחב יחסית רצועות אופקיות הממלאות כחצי פריים שנותנות תוצאות המרה לא אופטימלית בכלל. בנוסף המכשירים עצמם מאוד ישנים והמכניקה שלהם סובלת מבעיות..

קרא עוד


עזרים ומאמרים עריכת וידאו בבית - מה אני צריך (או צריכה)?

בעבר עריכת וידאו הייתה נחשבת לפעילות מסובכת המצריכה ידע טכני נרחב ומכשור מסורבל כגון קלטות וידאו מגנטיות, מכשירי טייפים מקצועיים, מכשירי סנכרון, מסכים מיוחדים, ועוד. 

קרא עוד

עזרים ומאמרים

Blender - תוכנת עריכת הוידאו חינמית מהטובות ביותר

הBlender  היא אחת מתוכנות עריכת הוידאו החינמיות הטובות ביותר. התוכנה נבנתה במקור ליצירת אנימציה תלת מימד, ומכילה אפשרויות רבות וכלים מתקדמים למטרה זו, אך גם כלים פשוטים יותר לעריכת וידאו.

קרא עוד